Motorlu Kurye ile Neler Taşınamaz?

Motorlu kuryeler genellikle evrak, dosya, fatura, e-ticaret kalemleri, kataloglar, önemli evraklar, ürün numuneleri, hafif ekipman ve yedek parça gibi çeşitli gönderileri taşırlar.

 0  103
Motorlu Kurye ile Neler Taşınamaz?

Motorlu kurye şirketleri tarafından taşınabilecek çok sayıda gönderi var. Ancak mevzuat ve şirket politikaları doğrultusunda belirlenmiş bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Öncelikle motorlu kurye firmaları posta tekelinde olan mektup gönderilerini kabul edemezler. Ayrıca canlı veya ölü hayvan, çabuk bozulan gıda ürünleri, mücevherat ve çeşitli değerli taşlar, para veya altın, organ ve dokular, patlayıcı ve yanıcı maddeler, yasa dışı mallar gibi bazı özel kategorideki gönderiler motorlu kurye firmaları tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenle motorlu kurye firmalarına gönderim yapmadan önce kabul edilebilir kargo kategorilerini kontrol etmeniz önerilir.

Motorlu kuryeler genellikle evrak, dosya, fatura, e-ticaret kalemleri, kataloglar, önemli evraklar, ürün numuneleri, kapalı veya açık ambalajlı mallar, küçük ve hafif ekipmanlar, yedek parçalar gibi çeşitli gönderileri taşırlar. Ancak her motorlu kurye firmasının kabul ettiği kargo kategorileri farklılık gösterebileceğinden, göndermeden önce kabul edilen kargo kategorilerinin kontrol edilmesi tavsiye edilir. Yasal, güvenlik ve sağlık nedenleriyle yasalar veya şirket politikaları tarafından getirilen bazı kısıtlamalar da olabilir.

Alo Kurye Alo kurye tarafından verilen paket teslimatı ve dağıtım hizmetleridir. Bu hizmetler aracılığıyla kişi veya işletmelerin gönderilerinin en uygun zamanda teslim edilmesini sağlar.